OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

W październiku 2016 r. OTOP wydało książkę „Ptaki polskich Karpat – stan, zagrożenia, ochrona”. Publikacja podsumowuje kilkuletnie badania prowadzone w ramach projektu „Ptaki Karpat”.

W sierpniu 2016 r. na stokach góry Bradowiec (Beskid Sądecki) powstała edukacyjna ścieżka przyrodnicza. Celem stworzenia ścieżki było przybliżenie karpackiej awifauny uczniom lokalnych szkół, mieszkańcom i turystom.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zdobyło wyróżnienie ekoLIDERA przyznawane dorocznie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Stowarzyszenie Ekopsychologia zaprasza do udziału w programie „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2”. Na działania związane z ochroną różnorodności biologicznej i krajobrazu w Karpatach możliwe będzie pozyskanie dotacji w wysokości do 20 tys. złotych.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa będące Instytucją Pośredniczącą dla I i II Priorytetu SPPW w ogłosiło Konkurs Fotograficzny „Swiss Contribution . Project Your Future’. Wygrać można nawet 3000 zł. Uwaga, pierwotny termin nadsyłania prac 14.08.2015 wydłużono do 31.08.2015!

W latach 2012–2014 zorganizowaliśmy konkurs Wolontariusze OTOP w Karpatach. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów konkursu.

W ramach projektu Ptaki Karpat od 2011 r. funkcjonuje aplikacja on-line, za pośrednictwem której gromadzone są dane o przygodnych obserwacjach ptaków z regionu polskich Karpat. Aplikacja zostanie wkrótce zamknięta, a dane zgormadzone za jej pomocą zanalizowane.

Informujemy, że zmianie uległ regulamin konkursu dla wolontariuszy OTOP działających w Karpatach.

Nakładem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków ukazała się publikacja „Przyrodnicze podstawy gospodarki leśnej w Karpatach”. W opracowaniu zawarto wskazówki dotyczące modelu gospodarki leśnej godzącego przyrodnicze i ekonomiczne wymogi, którym musi sprostać współczesna gospodarka leśna w jednym z najcenniejszych przyrodniczo fragmentów Polski.

Miło nam poinformować, że książka „Przyroda polskich Karpat. Przewodnik krajoznawczy” została wyróżniona w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL