OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Wstęp

There are no translations available.

   

Znajdują się Państwo na stronie umożliwiającej przeglądanie wyników inwentaryzacji ptaków, która przeprowadzona została przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków w regionie polskich Karpat w latach 2011–2016.


Moduł I: Obszary

Opis: Moduł umożliwia przeglądanie list gatunków ptaków stwierdzonych w okresie lęgowym w konkretnych obszarach polskich Karpat (gmin, nadleśnictw, regionów turystycznych, obszarów Natura 2000, parków krajobrazowych i parków narodowych), a także listy ptaków zimujących na zbiornikach wodnych zlokalizowanych w Karpatach.

Moduł II: Powierzchnie 4×4 km

Opis: Moduł umożliwia przeglądanie listy gatunków ptaków stwierdzonych na wybranej powierzchni o wymiarach 4×4 km w okresie lęgowym. Równomierną siatką o rozmiarze komórki 4×4 km pokryto obszar polskich Karpaty.

Moduł III: Rozmieszczenie ptaków

Opis: Moduł zwraca mapę rozmieszczenia w polskich Karpatach wybranego gatunku ptaka.

Moduł IV: Informacje

Opis: Opis danych wykorzystywanych przez aplikację oraz lista obserwatorów ptaków, którzy wzięli udział w projekcie Ptaki Karpat.

 

 

 

 

Uwaga: aplikacja nie zwraca kompletnych list gatunków/kompletnych map rozmieszczenia gatunków, prezentuje jedynie informacje, które udało się zgromadzić w ramach projektu Ptaki Karpat (szczegółowo opisano to tutaj).