OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Konkurs dla wolontariuszy!

02.02.2012
Konkurs dla wolontariuszy OTOP Konkurs dla wolontariuszy OTOP Tomasz Wilk

W latach 20122014 Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje konkurs „Wolontariusze OTOP w Karpatach” skierowany do wolontariuszy biorących udział w działaniach związanych ze zbieraniem danych o ptakach polskich Karpat oraz ich ochroną. Zachęcamy do udziału w konkursie, warto, bo przewidziano naprawdę godne uwagi nagrody.

Konkurs „Wolontariusze OTOP w Karpatach” trwa od 1 lutego 2012 do 31 grudnia 2014 r. W konkursie mogą brać udział wolontariusze związani z OTOP, którzy we wspomnianym okresie mieli obowiązującą lub podpisali z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków umowę o wolontariat obejmującą przynajmniej jeden rok współpracy oraz spełnili przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:

- wprowadzali do bazy dostępnej na stronie www.ptakikarpat.pl/Obserwacje dane dotyczące obserwacji ptaków polskich Karpat lub w inny sposób dostarczyli OTOP takie dane;

- brali udział w projekcie „Monitoring Pospolitych Ptaków Lęgowych” na terenie polskich Karpat;

- brali udział w projekcie „Opiekunowie ostoi” na terenie polskich Karpat;

- przeprowadzili przynajmniej jedną uzgodnioną z pracownikami OTOP eko-interwencję mająca na celu ochronę zasobów przyrodniczych na terenie polskich Karpat;

- pomagali w realizacji działań projektowych, poprzez udział w pracach Małopolskiego Biura OTOP, imprezach masowych oraz w innych rodzajach aktywności realizowanych przez OTOP na terenie polskich Karpat.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Inwentaryzacja kluczowych gatunków ptaków polskich Karpat oraz stworzenie systemu ich monitorowania i ochrony” i współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Zachęcamy gorąco do udziału w konkursie wszystkie osoby, którym nie jest obojętna przyroda polskich Karpat i angażują się lub chcą się zaangażować w jej ochronę.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody:

- nagroda I – namiot ekspedycyjny
- nagrody II-IV – śpiwór
- 60 nagród książkowych dla osób, które zajmą kolejne miejsca w konkursie

Przy przyznawaniu nagród brane będą pod uwagę następujące kryteria:

(1) liczba oraz solidność i kompletność dostarczonych danych dotyczących obserwacji ptaków w regionie polskich Karpat;

(2) liczba powierzchni monitoringowych i kontrolowanych w ramach MPPL oraz solidność, kompletność i terminowość dostarczania tych danych do OTOP;

(3) poziom zaangażowania w działalność związaną z pełnieniem funkcji opiekuna ostoi na terenie polskich Karpat;

(4) czynne angażowanie się w ochronę przyrody (m.in. liczba i waga podjętych w okresie trwania konkursu eko-interwencji uzgodnionych z pracownikami OTOP);

(5) zaangażowanie w inne działania OTOP na terenie polskich Karpat, w tym imprezy masowe oraz prace małopolskiego biura OTOP.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami związanymi z konkursem „Wolontariusze OTOP w Karpatach”, które zebrane zostały w Regulaminie.

Komentarze

żuczek taki 2012-02-06 19:10

Fajny konkurs, zmobilizuje ludków do udziału w fajnych projektach. Więcej takich akcji w OTOP!

Cytować

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież