OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Aukcja koni huculskich w Wołosatem

11.09.2012
Bieszczadzkie połoniny Bieszczadzkie połoniny Grzegorz Leśniewski

20 września 2012 r. w Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem odbędzie się aukcja koni. Na aukcji wystawionych będzie ponad 20 hucułów.


Koń huculski jest prymitywną rasą zwierząt hodowlanych, która ukształtowała się na terenie Karpat Wschodnich. Uważa się, że jest krzyżówką koni pochodzących od dzikich tarpanów, dzikich koni Przewalskiego oraz koni szlachetnych: orientalnych. Cechami wyróżniającymi konia huculskiego są: niewybredność, małe wymagania, wytrzymałość, odporność, płodność, przystosowanie do najtrudniejszych warunków bytowania i cierpliwość.

W 1993 roku z inicjatywy Bieszczadzkiego Parku Narodowego założona została Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego w Wołosatem. Jej celem jest utrzymanie w Polsce hodowli koni huculskich poprzez dokładną selekcję i dobór materiału zarodowego.

20 września 2012 r. w Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego odbędzie się aukcja, na której wystawionych będzie ponad 20 hucułów – klacze, ogierki, wałachy. Do tego czasu konie oglądać można w Zachowawczej Hodowli Konia Huculskiego w Wołosatem oraz w Stanicy Górskiej Turystyki Jeździeckiej w Tarnawie Niżnej.

Ze szczegółami dotyczącymi aukcji (ceny koni, regulamin, miejsce i czas trwania) można się zapoznać na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego www.bdpn.pl.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież