OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Dotacje dla przedsiębiorców z Podkarpacia

16.01.2013
Bieszczady Bieszczady Grzegorz Leśniewski

Ruszył nabór wniosków w ramach projektu „Alpy Karpatom - program na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich”. Mikro i mali przedsiębiorcy z regionu Podkarpacia mogą się starać o dofinansowanie projektów dotyczących m.in. promocji produktów markowych.


Bieszczadzka Agencja Rozwoju Regionalnego jako Operator Dotacji Górskiego Funduszu Przedsiębiorczości ogłosiła I nabór wniosków w ramach projektu „Alpy Karpatom – program na rzecz uwolnienia potencjału ekonomicznego obszarów Podkarpacia poprzez transfer praktyk szwajcarskich”.

O dofinansowanie projektów w ramach funduszu mogą się starać mikro i mali przedsiębiorcy działający na obszarze powiatów:

- sanockiego – gminy: Zagórz, Sanok, Besko, Bukowsko, Komańcza, Tyrawa Wołoska, Zarszyn;

- krośnieńskiego – gminy: Dukla, Iwonicz Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Rymanów, Chorkówka, Korczyna, Krościenko Wyżne, Miejsce Piastowe, Wojaszówka;

- leskiego – gminy: Lesko, Baligród, Cisna, Olszanica, Solina;

- bieszczadzkiego – gminy: Ustrzyki Dolne, Czarna, Lutowiska;

- miasta Krosna – gmina Krosno.

Ważne, aby działalność gospodarcza prowadzona była nieprzerwanie przez minimum rok do dnia złożenia wniosku.

W ramach funduszu dofinansowane zostaną projekty mające na celu:

- wykreowanie i wypromowanie produktów markowych;

- poszerzenie oferty działalności objętej projektem;

- wsparcie sieci marketingu produktów rozproszonych producentów.

W ramach I naboru wniosków dostępna kwota wynosi 1 329 912,93 franków szwajcarskich. Poziom dofinansowania jednego projektu może wynieść maksymalnie 60%, natomiast budżet powinien mieścić się w granicach od 21 000 do 64 000 złotych.

Wnioski przyjmowane są w terminie od 9 stycznia 2013 r. do 21 lutego 2013 r. w biurze Operatora Dotacji - Bieszczadzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o., ul. Rynek 17, 38-700 Ustrzyki Dolne.

Projekt „Alpy Karpatom” realizowany przez Fundację Karpacką – Polska, współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Źródło: www.fundacjakarpacka.org

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież