OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Akcja Carpatica zaprasza na obóz

01.09.2013
Wilga Wilga Witold Ziaja

27 lipca, po raz szesnasty z rzędu, wystartował w miejscowości Myscowa w Beskidzie Niskim obóz ornitologiczny Akcji Carpatica. Od początku tegorocznych prac zaobrączkowano tam już ponad 1620 ptaków z 63 gatunków.

Do najciekawszych gatunków zaobrączkowanych w tym roku na obozie zaliczyć można wilgę – 106 gatunek w historii Akcji oraz rudzika ze słowacką obrączką. Łapią się również dzięcioły białogrzbiete, duże, zielonosiwe, dzięciołki, krętogłów, pluszcz, zimorodki, świergotki drzewne, pliszki siwe, żółte i górskie, makolągwy, dzwońce, szczygły, czyże, grubodzioby, gile, dziwonia, muchołówki żałobne, białoszyje, szare i małe, brodźce piskliwe, słowiki szare, trzcinniczki, łozówki i rokitniczki.

Prace naukowe na Carpatice będą prowadzone nieprzerwanie do 3 listopada i można się do nich dołączyć w dowolnym momencie. Każdy zainteresowany wzięciem udziału w obozie obrączkarskim może wysłać swoje zgłoszenie poprzez formularz dostępny na stronie Akcji: http://zgloszenia.carpatica.org.

 

Nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności w rozpoznawaniu ptaków – wszystkiego będzie się można nauczyć na miejscu. Szczególnie cenne będą zgłoszenia na drugą połowę października.

Wszystkich zainteresowanych Carpaticą odsyłamy do strony www.carpatica.org oraz do sprawozdania podsumowującego ostatnie 15 lat działalności Akcji: http://www.carpatica.org/pdf/sprawozdania/sprawozdanie_2012.pdf.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież