OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Konkurs Klubu Przyrodników na mikroprojekty

03.01.2014

Klub Przyrodników zaprasza do udziału w konkursie na mikroprojekty, których celem jest realizacja niskobudżetowych działań i inicjatyw trwale chroniących przyrodę.

Biorąc pod uwagę fakt, że często dobrze zorganizowane działania już przy niewielkim nakładzie finansowym mogą przysłużyć się ochronie przyrody, w 2010 r. Klub Przyrodników uruchomił minifundusz, w ramach którego w otwartym konkursie finansowanie zdobywają takie inicjatywy jak: zabezpieczanie kryjówek nietoperzy, ogradzanie pomników przyrody, wycinka inwazyjnych gatunków roślin itp.

Konkurs ma charakter ciągły; każdego miesiąca wybierane jest jedno przedsięwzięcie, które otrzymuje wsparcie finansowe. Koszt takiego wsparcia nie może przekroczyć 1000 zł. Zaproponowane działania muszą być bezpośrednio związane z ochroną przyrody, efektywne (odpowiadające hasłu minimum środków - maksimum efektu!), legalne i uzgodnione z zarządcą lub właścicielem terenu, na którym będą realizowane.

Szczegóły dotyczące możliwości wzięcia udziału w konkursie znajdują się na stronie www.kp.org.pl.

 

Klub Przyrodników jest stowarzyszeniem społecznym prowadzącym od 1989 r. aktywną działalność na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej społeczeństwa. Klub działa na terenie całej Polski, jego siedziba mieści się w Świebodzinie.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież