OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

„Przyroda polskich Karpat” wyróżniona w konkursie PTTK

28.10.2014
Bieszczady Bieszczady Grzegorz Leśniewski

Miło nam poinformować, że książka „Przyroda polskich Karpat. Przewodnik krajoznawczy” została wyróżniona w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

Wydana w 2013 r. roku przez OTOP książka „Przyroda polskich Karpat. Przewodnik krajoznawczy” pod redakcją Aleksandry Pępkowskiej-Król, Rafała Bobrka i Tomasza Wilka została zgłoszona do udziału w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej (Poznań 23–25 października 2014) w kategorii monografie i inne opracowania krajoznawcze.

Organizatorem przeglądu, który odbywa się już 23 lata, są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Zarząd Główny. W 2014 r. patronat nad konkursem objęli m.in.: Minister Sportu i Rozwoju, Polska Organizacja Turystyczna i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Za organizację wydarzenia odpowiadała Centralna Biblioteka PTTK w Warszawie. Do konkursu zgłoszone zostały łącznie 163 opracowania.

Jury konkursowe pod przewodnictwem prof. Krzysztofa R. Mazurskiego przyznało 18 nagród w 5 kategoriach konkursowych. Członkowie jury zaproponowali również publikacje do wyróżnienia. Wśród nich znalazła się książka wydana przez OTOP, która otrzymała dyplom Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie.

Uroczyste ogłoszenie wyników przeglądu miało miejsce 24 października br. podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich w trakcie Tour Salon w Poznaniu. Więcej na temat konkursu i jego wyników na stronie: www.przegladksiazki.pl.

Więcej na temat książki "Przyroda polskich Karpat" napisaliśmy tutaj. Publikacja dostępna jest w wersji elektronicznej.

Przykładowe strony książki:

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież