OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Inne

Jubileuszowy sezon badań nad jesienną migracją ptaków w Karpatach

05.07.2017
Beskid Niski Beskid Niski Anna Zięcik

Akcja Carpatica zaprasza do udziału w jubileuszowym XX obozie ornitologicznym w Myscowej nad Wisłoką.

W tym roku mija 20 lat od momentu, kiedy pierwsza sieć ornitologiczna stanęła w miejscowości Myscowa. Od tego czasu Akcja Carpatica zaobrączkowała ponad 77 tysięcy ptaków ze 109 gatunków, a przez stację badawczą położoną w sercu Beskidu Niskiego przewinęło się blisko tysiąc osób wspierających jej działalność. Tysiące kilometrów przedreptane podczas obchodów, kilometry zużytych ornitologicznych sieci, sieci międzyludzkich powiązań i przyjaźni oraz tony śmiechu i dobrych wspomnień. To także część tej historii.

Samo Stowarzyszenie Akcja Carpatica w ciągu tych dwóch dekad również przeszło długą drogę. Z założonej przez 2 osoby i prowadzonej z dużym poświęceniem i zaangażowaniem nieformalnej akcji, przekształciło się w pełnoprawną organizację pozarządową, umożliwiając włączenie się w działalność na rzecz ochrony przyrody dużej liczbie wolontariuszy.

Obchody tegorocznego jubileuszu zaplanowano na pełne 100 dni funkcjonowania obozu w Myscowej. Organizatorzy zapraszają do Myscowej między 22 lipca a 29 października. Swój udział zgłaszać można poprzez formularz dostępny na stronie zgloszenia.carpatica.org
lub bezpośrednio na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Wystarczy podać imię, nazwisko, wiek oraz preferowany termin pobytu.

Jest jeszcze sporo wolnych miejsc w sierpniu, wrześniu oraz październiku i każdy ma szansę wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni termin.

Gorąco zapraszamy w imieniu organizatorów i do zobaczenia w Myscowej!

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież