OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Spotkania

XX Międzynarodowa Konferencja MRB „KW”

20.09.2011
Buczyna Buczyna Tomasz Wilk

W dniach 8-10 września 2011 r. w Bieszczadzkim Parku Narodowym odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie”. W tym roku program konferencji podporządkowany został znaczeniu lasów w ochronie różnorodności biologicznej Karpat. OTOP na konferencji reprezentował Tomasz Wilk – koordynator projektu „Ptaki Karpat”.

W tym roku Międzynarodowa Konferencja MRB „KW” odbyła się już po raz dwudziesty i przebiegała pod hasłem: „Ekosystemy leśne jako fundament integralności przyrodniczej i różnorodności biologicznej Karpat”. Jak co roku na konferencji pojawili się goście reprezentujący wszystkie kraje obejmujące swym zasięgiem Karpaty Wschodnie – Ukrainę, Polskę i Słowację. Podczas swoich prezentacji prelegenci przedstawili znaczenie siedlisk leśnych w ochronie bogactwa przyrodniczego Karpat Wschodnich. W szczególności poruszono problematykę ochrony dużych ssaków, ptaków, roślin, grzybów i siedlisk leśnych.Nie zabrakło również wystąpień związanych z przemianami zachodzącymi w krajobrazie Karpat związanych ze zmianami społeczno-gospodarczymi regionu czy społecznej i kulturowej funkcji lasów w Karpatach.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków podczas konferencji reprezentował dr Tomasz Wilk – koordynator projektu „Ptaki Karpat”. W swoim wystąpieniu „Znaczenie ekosystemów leśnych w ochronie wybranych gatunków ptaków polskich Karpat” przedstawił m.in. stan poznania ptaków leśnych w Karpatach, prowadzone obecnie projekty monitoringowe i inwentaryzacyjne w Karpatach, oraz możliwości wykorzystania w przyszłości ich wyników dla efektywniejszej ochrony awifauny karpackich lasów.

Ze szczegółowym programem konferencji można się zapoznać na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież