OTOP
BirdLife
Strona głównaMapa serwisuKontakt
wersja polska wersja angielska

Aktualności - Spotkania

Rozmieszczenie roślin i zwierząt w Karpatach

16.09.2014
Tarnawa, Bieszczady Tarnawa, Bieszczady Grzegorz Leśniewski

We wrześniu 2014 r. w ramach dorocznego cyklu Międzynarodowych Konferencji Rezerwatu Biosfery „Karpaty Wschodnie” zorganizowane zostanie spotkanie „Wpływ czynników antropogenicznych na rozmieszczenie roślin i zwierząt w Karpatach”. Będzie to już 23 konferencja w ramach tego cyklu.

W dniach 18-20 września w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych odbędzie się międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce wpływu czynników antropogenicznych na rozmieszczenie roślin i zwierząt w Karpatach, której celem jest wymiana doświadczeń w skali Karpat i innych regionów Europy. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali naukowcy i praktycy zajmujący się badaniami ekologicznymi oraz ochroną przyrody w regionie Karpat (Polska, Słowacja, Ukraina, Rumunia). Zaprezentują oni wyniki badań naukowych i działań ochronnych dotyczących m.in. korytarzy migracyjnych niedźwiedzia brunatnego, koegzystencji żubra i człowieka w Karpatach, metodycznych aspektów badań nad wykorzystaniem przestrzeni przez orlika krzykliwego czy modelowania korytarzy migracyjnych dużych ssaków.

Ostatni dzień spotkania dotyczyć będzie problemów zachowania integralności ostoi dużych drapieżników w Bieszczadach, które zaprezentowane zostaną podczas sesji terenowej w Bieszczadzkim Parku Narodowym, Ciśniańsko-Wetlińskim Parku Krajobrazowym oraz Parku Krajobrazowym Doliny Sanu.

Konferencja jest pierwszą z dwóch zaplanowanych w ramach projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Organizatorami konferencji są: Stowarzyszenie Pro Carpathia, Bieszczadzki Park Narodowy, Magurski Park Narodowy oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie. Szczegóły dotyczące spotkania (w tym program) odnaleźć można na stronie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy Odśwież